Inför förbundsmöte/nomineringsmöte den 25 november 2017

Nomineringskommittén föreslår följande riksdagslista:

Förslag till namnvalsedel för val till Riksdag 2018

Nr Namn Ort
1 Emma Carlsson-Löfdahl Eksjö
2 Jakob Olofsgård Jönköping
3 Anna Mårtensson Jönköping
4 Anders Rickman Habo
5 Malin Ekman Värnamo
6 Erik Nygårds Tranås
7 Anna Ekström Aneby
8 Esse Petersson Värnamo
9 Ewa Magnusson Vaggeryd
10 Peter Grahn Sävsjö
11 Ann-Marie Hedlund Bankeryd
12 Fredrik Sveningson Anderstorp
13 Mari Lindahl Habo
14 Magnus Thelin Skillingaryd
15 Ann-Chatrine Jonsson Nässjö
16 Patrick Nzamba Jönköping
17 Siv Fransson Vetlanda
18 Stig-Arne Tengmer Taberg

 

Förslag till namnvalsedel för val till Landsting/Region 2018

Valkretsen för kommunerna Gislaved, Gnosjö, Vaggeryd och Värnamo:

Nr Namn Ort
1 Karl-Magnus Svensson Bor
2 Eva Bengtsson Värnamo
3 Lars Park Gislaved
4 Magnus Thelin Skillingaryd
5 Margareta Sigblad Gnosjö
6 Monika Lembke Värnamo
7 Björn Olsson Gislaved
8 Ann-Christin Holmgren Vaggeryd
9 Runar Eldebo Värnamo
10 Inga-Maj Lennartsson Gislaved
11 Per Liljeqvist Anderstorp
12 Ann-Marie Lindman Nydala, Vrigstad
13 Fredrik Svenningsson Anderstorp
14 Ewa Magnusson Vaggeryd
15 Anders Petersson Värnamo

 

Förslag till namnvalsedel för val till Landsting/Region 2018

Valkretsen för kommunerna Habo, Jönköping och Mullsjö

Nr Namn Ort
1 Marie Lindahl Habo
2 Per Hansson Jönköping
3 Sascha Amelie Carlsson Jönköping
4 Jakob Olofsgård Jönköping
5 GunBritt Sabelstierna Huskvarna
6 Anders Rickman Habo
7 Angela Ringström Hafström Jönköping
8 David Gerson Jönköping
9 Inga-Maj Filipsson Jönköping
10 Tore Thorstensson Mullsjö
11 Ann- Marie Hedlund Bankeryd
12 Fredrik Nordenankar Gränna
13 Rebecka Karlsson Jönköping
14 Dag Jonasson Norrahammar
15 Inger Gustafsson Jönköping

 

Förslag till namnvalsedel för val till Landsting/Region 2018

Valkretsen för kommunerna Aneby, Eksjö, Nässjö, Sävsjö, Tranås och Vetlanda

Nr Namn Ort
1 Jimmy Ekström Aneby
2 Ervisa Dani Nässjö
3 Peter Grahn Sävsjö
4 Ann-Chatrine Jonsson Nässjö
5 Bernt Svensson Tranås
6 Ann-Mari Olofsgård Nässjö
7 Micael Carlsson Eksjö
8 Kjell Hörnstein Vetlanda
9 Anna Ekström Aneby
10 Bo Thorsander Eksjö
11 Annette Boman Tranås
12 Hans Lennart Ydrenäs Tranås
13 Siv Fransson Vetlanda
14 Christer Ljung Eksjö
15 Mikael Sterner Sävsjö
16 Inga Fingal Tranås
17 Bengt Karlsson Nässjö